Öğretmen

Öğretmen

Öğretmen: Hayatını öğretmeye, kendisine emanet edilen körpe dimağları zenginleştirmeye çalışan, ufuklarına derinlik katma gayreti içinde bulunan, fedakar, vefakar ve çalışkan insandır.

            Ülkemizin her ilinde, ismi bilinmeyen köy ve nahiyelerinde, ilim ve irfanı öğrencilerine aktarmaya çalışan, Farklı kültürlerdeki öğrencilerinizi sevgi, kardeşlik, yurttaşlık türküleri ile sentezleyen, öğretmenlerimiz hizmet etmektedir. Sizler bu ülkenin yarınlarına ahlakı ve manevi dinginliği yaşayarak aktaran küçük bedenlerdeki büyük kalplerin yegane rol modellerisiniz.

 

Bu ülkenin yarınlarına, gençlerinin gönül iklimlerine ektiğiniz sevgi, merhamet, vatan sevgisi tohumları; asırlardır filizlenip güçlü gövdelerde yükseldikçe , isimleriniz, ferâgâtınız, yüce gönüllülüğünüz ilelebet bu ülkenin çocuklarının kalplerine payidar olacaktır.

                Sizleri yalnızca bir güne sığdırmakta nedir? Sizler gençlerimizin vizyonunda, hayallerinde, vatan sevgisi tahayyülü ile çarpan her kalp atışındasınız…

Sizler ; Bu Vatanın dünü, Bugünü ve Yarınlarısınız…

İyi ki varsınız … Sizi çok seviyor, kalbi minnetle saygı ile yâd ediyor, ebediyete intikal eden, şehit edilen tüm Öğretmenlerimizi hudutsuz ihtiram ve rahmet ile kalbimizde yaşatıyoruz …

                                                                                                                                           Barış YAVUZ

Leave a Comment

Your email address will not be published.